Terug

Volg Hart van Nederland

Doden bij schietpartij op twee plekken in Oosterhout, dader voortvluchtig

Crime

28 mrt 2025, 16:48 - Update: 28 mrt 2025, 19:01

Link gekopieerd

De politie doet groot onderzoek in Oosterhout (Noord-Brabant) na een dodelijke schietpartij vrijdagmiddag. Daarbij zijn zeker twee mensen om het leven gekomen, allebei mannen. Ook is iemand zwaargewond geraakt. De schoten werden gelost op twee locaties die minder dan een kilometer uit elkaar liggen: de Loevesteinlaan en de Sint Paulusweg.

Nadat de politie een melding had gekregen van het incident, trof zij iets na 16.00 uur twee mensen aan in een voertuig op de Loevesteinlaan, op wie was geschoten. Een van hen werd zwaargewond overgebracht naar het ziekenhuis, de ander was overleden.

Iets later werd even verderop in de wijk in een ander voertuig een ander slachtoffer van geweld aangetroffen. Ook op deze man was geschoten. Ondanks reanimatie overleefde hij dat niet. Dit gebeurde op de Sint Paulusweg. Daar botste een grijze auto op de weg frontaal op een andere wagen. Rond de grijze auto staan twee zwarte tenten opgesteld. Er zijn inmiddels bergingswagens gearriveerd.

Na de schietincidenten werd het onrustig in de wijk. "Er waren veel emoties, schrik, paniek en angst", aldus een politiewoordvoerder daarover. Later, zei hij, keerde de rust weer terug.

Beeld: SQ Vision

Beeld: SQ Vision

Beeld van de situatie bij de Loevesteinlaan.

Onderzoek

De politie heeft nog niemand aangehouden. Boven het gebied cirkelt een politiehelikopter en ook een traumahelikopter is onderweg. "We hebben een groot plaats delict gemaakt en gaan uitgebreid onderzoek doen. Ook de ambulancedienst is massaal aanwezig", aldus de politiewoordvoerder.

De politie weet niet wat de aanleiding is voor de schietincidenten in de woonwijk. Op de locaties waar de slachtoffers zijn gevallen wordt forensisch onderzoek gedaan. Onze verslaggever ter plaatse meldt dat de omgeving op meerdere plekken groot is afgezet. Er zijn veel mensen op de been om te zien wat er is gebeurd. De politie is met veel eenheden aanwezig.

De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen met klem op zich te melden via 112.

Hart van Nederland/ANP

Ontvang onze nieuwsbrief
Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Ja, ik wil graag wekelijks de nieuwsbrief van Hart van Nederland ontvangen met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren.

Meld je aan om wekelijks onze nieuwsbrief te ontvangen. Je kan je altijd uitschrijven. Persoonsgegevens worden verwerkt in overeenstemming met de Privacyverklaring van Talpa Network.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.